Polub nas

 
 

Mobilny internet w Niemczech

 

 

 

 

 

 

Jest kilka sposobów na załatwienie mobilnego internetu w Niemczech

 

Najtańszy sposób na internet w Niemczech.

Najtańszym rozwiązaniem jest zakup pakietu internetowego do wykorzystania w telefonie komórkowym . Taki pakiet można kupić w ramach posiadanej karty SIM w jednej z niemieckich sieci telefonii komórkowej dedykowanej obcokrajowcom. np. Lebara lub Mobilka .

To rozwiązanie jest tańsze bo z tej samej karty SIM wykonujemy połączenia z Polska oraz serfujemy za pomocą smartfona lub innej komórki.

 

 


  

 

 

 

 

 

Najprostszy sposób by mieć internet na kartę .

 

Najprościej jest wybrać się na zakupy np. do Lidla i kupić INTERNET-STICK czyli modem USB przeznaczonej do korzystania z internetu. Modem w postaci pendrive-a łatwo zamontować do laptopa ,a oprogramowanie samo się instaluje.Modem taki kosztuje w Lidlu kosztuje 40 Euro a miesięczne doładowanie konta 15 Euro . Aktywować konto możesz przez internet. Odpowiedzi na inne pytania znajdziesz na stronie Lidl.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Najwygodniejszy internet w Niemczech

 

INTERNET-STICK z O2  – to zdecydowanie najwygodniejszy sposób. Sam modem w O2 kosztuje około 30 Euro i do wyboru kilka taryf miesięcznych. W zależności od wybranego pakietu doładowanie kosztuje 25 Euro lub 15 Euro. Doładowania do O2 są dostępne na stacjach benzynowych cena to 30 Euro , zatem po każdym doładowaniu zostaje nam niewykorzystana kwota na koncie. Pakiet internetowy wybiera się raz w miesiącu a po wyczerpaniu limitu transferowego korzystanie z internetu jest skutecznie utrudnianie poprzez drastyczna spowolnienie transmisji danych. Można dokupić jednodniowe pakiety internetowe ale to kosztuje nawet 3,5 Euro za dzień. Po 30 dniach dostęp do internetu jest całkowicie blokowany, aż do czasu wykupienia kolejnego pakietu internetowego.

 


 

Mobilny internet nie jest idealny

 

Największe wady internetu mobilnego to : niskie limity transferu , brak bieżącej kontroli nad  wykorzystanym pakietem internetowym oraz tempo przesyłu. W weekendy tempo przesyłu może spaść niemal do zera. Spowodowane jest to co raz większą popularnością smartfonów z dostępem do internetu.

 

Alternatywą jest więc stałe łącze internetowe.